Ілля Вершняк: «Якби у моєму дитинстві існувала STEM-школа INVENTOR, то я б попросив батьків записати мене на всі курси!»

Вік – 24 роки.

Новина

Освіта: бакалавр із мікроелектроніки, закінчує магістратуру Київського національного університету технологій та дизайну за спеціальністю «Практична механіка».

У STEM-школі INVENTOR працює вже 2 роки. Зараз викладає курси «Основи робототехніки», «Робототехніка Scratch», «Пізнаю світ із MINECRAFT:EE» та «Програмування з MINECRAFT:EE».

 «Я зрозумів остаточно: ось те, що мені потрібно!»

Два роки тому я вирішив шукати роботу. Побачив оголошення, що можна працювати одночасно з дітьми та LEGO. Це виглядало неймовірно! Відправив резюме і прийшов на співбесіду. В офісі всюди були конструкції з LEGO. Мене це настільки вразило, що не міг відірвати погляду. І я зрозумів остаточно: ось те, що мені потрібно! Проте, у дитинстві я категорично заявляв, що ніколи не буду вчителем. Хоча маю три молодших сестри та брата, з якими легко знаходжу спільну мову.

Перше заняття у STEM-школі INVENTOR пам’ятаю, ніби це було вчора. Курс «Початкова механіка», діти 5-6 років. 6 пар допитливих очей дивляться на мене з цікавістю. Переживав, звичайно. Але мої учні так уважно мене слухали, що я забув про все на світі, окрім них.

Новина

А ще на одному з перших занять мене здивувала дитяча щирість. Учні доробили свої конструкції і я запрошую батьків до кабінету ознайомитися з роботами. І тут один хлопчик підходить до мене, міцно обіймає і стоїть.

Підійшли його батьки, а він все ще біля мене! З того часу абсолютно впевнений: заради таких митей хочеться працювати якнайкраще. Любов дитини – найцінніше, що тільки може бути.

Буває, менші учні веселять мене на занятті. Кажуть: «А це зубна передача». Відповідаю: «Передача у нас зубчаста, а зубною буває фея».

Якось одна мама привела до мене на заняття свого сина. Шукала терплячого викладача, бо дитина дуже активна і випробовує дорослих на міцність. Спочатку хлопчик показував свій характер, але я зумів його зацікавити. Сьогодні він один із перших виконує завдання з «Робототехніки Scratch». Мама здивована, а ми з її сином пишаємося результатом роботи.

«Тут діти навчаються правильно мислити»

Яке заняття моє улюблене? Швидше за все творче. Я можу побачити ідеї дітей, які вони мріють втілити в життя. Спостерігати за процесом і допомагати – це неймовірно. Учні думають, аналізують, намагаються самостійно вирішити проблеми, які виникають у процесі конструювання. Хід думок у них зовсім інший, ніж у дорослих. Такі новаторські й креативні.

А ще я люблю робота-гелікоптера із курсу «Робототехніка MINDSTORMS», який я викладав минулоріч. Розповідав дітям про відомого українця, авіаконструктора Ігоря Сікорського, пам’ятник якому стоїть навіть у США.

Якби у моєму дитинстві існувала STEM-школа INVENTOR, то я б попросив батьків записати мене на всі курси! І не тільки через LEGO. Тут діти навчаються правильно мислити: будують логічний ланцюжок і приходять до певного рішення. У них є розуміння, як розкласти все по поличках. Учні вміють аналізувати, а найголовніше – розуміють, для чого їм конкретні знання та як їх використати в житті.

«Завжди стараюся знаходити у всьому щось позитивне»

Новина

Сьогодні мрію про заняття з курсу «Архітектура». Планую відвідати їх у ролі учня. У вільний час дивлюся на каналі Діскавері передачу «Супербудівлі». Найбільше вразило будівництво моста між Данією та Швецією, а також найбільшого хмарочоса у світі - Бурдж Халіфа. Хоча я боюся висоти, та все одно мрію поглянути на навколишні краєвиди з його останнього поверху.

Зараз я готую патент пуллера швейної машинки. Це пристрій, який відбирає тканину, щоб вона не скупчувалася. Такий мій дипломний проект. Макет пуллера зробив із LEGO. Пообіцяв сконструювати і швейну машинку.

У вільний від роботи час я дуже люблю гуляти містом. Пішки. Уважно розглядаючи та вивчаючи вулиці. Мій рекорд 30 км за одну прогулянку.

Я завжди стараюся знаходити у всьому щось позитивне. Вірю, що в житті все має давати користь. Тому хочу навчати з користю. Якщо мої учні досягнуть чогось, хоча б незначного, завдяки моїм порадам та заняттям, то я буду щасливий!