Україна ввійшла до десятки найкращих команд планети на Всесвітніх олімпійських іграх із робототехніки!

Новина

 

Україна вже втретє взяла участь у Всесвітніх олімпійських іграх із робототехніки FIRST Global Challenge, які проходили 24-27 жовтня в Дубаї (ОАЕ). Національна збірна виборола 10 місце серед 189 країн.

До складу української збірної входять четверо учасників віком від 15 до 18 років: Олександр Плотницький, Віктор Жерноклеєв, Валентин Рибінський із Харкова та Юлія Шевченко з Києва. Ментор збірної – досвідчений робототехнік та викладач Денис Голубчіков. Хлопці уже 4 роки займаються разом у STEM-школі INVENTOR і брали участь у двох сезонах FIRST LEGO® League як команда GES-GO. Виборювали призові місця як на відбіркових, так і на всеукраїнському етапах. Юлія минулоріч була в команді збірної України на FIRST Global Challenge, що проходив у Мексиці.

Тема цьогорічного сезону FIRST Global Challenge – очищення поверхні океану від пластику та інших матеріалів, які забруднюють воду і завдають шкоди світу тварин та людству в цілому. Команди виконували місію: за допомогою робота збирали великі та маленькі кульки, які символізують сміття, відвозили їх на спеціальні баржі та закидували на різні рівні вежі залежно від розміру.

Кожна команда зіграла 9 матчів у альянсі ще з двома країнами, які кожного разу змінювалися. Після шести виконаних місій українська збірна вирішує ризикнути і кардинально перебудувати робота майже на 80%. Акцент робиться на збиранні великих кульок. За три години копіткої праці робот стає ефективнішим та стабільнішим, що допомогло українцям набрати більшу кількість балів і суттєво вирватися вперед та ввійти до play-off.

Учасники національної збірної ретельно готувалися до олімпіади та доклали максимальних зусиль, аби увійти в 10-ку найкращих країн світу з робототехніки.

Команда України

 

Довідка: Команди FIRST Global Challenge складаються з учасників, яким від 14 до 18 років. Усі мають спільну мету: збільшити свої знання з науки, технології, математики та інженерії. В майбутньому це покоління наукових лідерів, які працюватимуть разом для вирішення актуальних проблем людства: від продовольчої безпеки та доступу до чистої води до пошуку кращих лікарських засобів і забезпечення кіберпростору.